Odchudzanie – dieta, trening i suplementacja

Ile można zmienić w swojej sylwetce? Jak dużej metamorfozy można się spodziewać? W przeciągu dwóch miesięcy można zmienić naprawdę bardzo dużo. Przy systematycznej, odpowiednio prowadzonej pracy nad sobą można zrzucić nawet 4-8 kilogramów w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Sprawdź jak!

Jak schudnąć?

Cykl treningowo-dietetyczny przy odpowiednim zaangażowaniu może zmienić sylwetkę jednostki nie do poznania. Należy jednak mieć na uwadze, że systematyczna praca nie jest łatwa i wymaga wiele wysiłku.

Podczas dwóch miesięcy pracy nad sylwetką należy zadbać o trzy procesy: dietę, trening oraz suplementację. Połączenie tych „ogniw” zagwarantuje efekty na poziomie minus kilku kilogramów. Poniżej pokrótce przedstawiamy każdy z wyżej wymienionych procesów.

Dieta – czyli zmień swoje nawyki żywieniowe

Zmiana nawyków żywieniowych to absolutna podstawa. Przede wszystkim należy zredukować liczbę przyjmowanych węglowodanów prostych i niezdrowych tłuszczy. Oznacza to, że należy rozstać się z: słodkimi, gazowanymi napojami, słodyczami, fast-foodami i wszelkim niezdrowym jedzeniem.

Dieta powinna być zdrowa i pełnowartościowa (produkty z białkiem zwierzęcym, węglowodanami złożonymi i zdrowymi tłuszczami).

Trening – czyli jak spalić odłożoną tkankę tłuszczową?

Aby doszło do procesu spalania tłuszczu – należy stymulować organizm do regularnej pracy mięśni (to wygeneruje na tyle duże zapotrzebowanie energetyczne, że organizm skorzysta z materiału zapasowego jakim jest tłuszcz).

Trening redukcyjny można realizować zarówno na siłowni (oparty na ćwiczenia aerobicznych tj bieżnia, steper, rowerek stacjonarny) lub „pod chmurką” tj bieganie, jazda na rowerze i inne ćwiczenia aerobiczne.

Suplementacja – jak wspomagać odchudzanie?

W momencie kiedy zadbasz o trening i dietę, warto pomyśleć także o środkach potęgujących efekty odchudzania – tj. suplementach. Niestety, nie każdy reklamowany preparat można określić mianem skutecznego. Warto zatem przed wyborem zaznajomić się z opiniami na temat danego środka.

Sugerujemy wykorzystywać głównie preparaty bogate w błonnik, które przyśpiesza metabolizm i oczyszcza organizm z toksyn.

Nasza propozycja: ZIELONA HERBATA jako suplement na odchudzanie
Prowadzenie zdrowego stylu życia staje się coraz modniejsze. Zmiany nawyków żywieniowych, wzmożenie aktywności fizycznej, uregulowanie rytmu dobowego – to tylko niektóre metamorfozy spośród wielu, którym poddaje się społeczeństwo.

Rynek suplementów diet jest ogromny. Aktualnie wybór produktów sięga kilkuset specyfików. Producenci prześcigają się w udostępnianiu coraz to nowszych środków. Czy jednak gwarantują one większą skuteczność? Niekoniecznie. Nadal liderami rynku są wszelkie naturalne specyfiki, a jednym z jego najlepszych przykładów jest zielona herbata.

Zielona herbata – jak działa?

Zielona herbata to sprawdzony preparat, który od wielu pokoleń wykorzystywany jest w celach:

  • poprawy pracy układu trawiennego

  • poprawy pracy układu krążeniowego

  • pobudzenia organizmu (napar z pierwszego parzenia)

  • uspokojenia organizmu (napar z drugiego parzenia)

  • redukcji objawów zapalenia spojówek

Ponadto, zielona herbata traktowana jest jako najlepsza alternatywa dla kawy. Jest zdrowsza i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do czarnego napoju.

Zielona herbata, czyli tania, dostępna i skuteczna

  • Zielona herbata jest tania: jej koszt zwykle nie przekracza 5-10 złotych (zapas na jeden miesiąc)

  • Zielona herbata jest dostępna: zakupimy ją w dosłownie każdym sklepie spożywczym

  • Zielona herbata jest skuteczna: potwierdzają to liczne niezależne badania

O zielonej herbacie można wypowiadać się w samych superlatywach. Mimo tego, nie cieszy się ona tak dużą popularnością jak inne środki szeroko reklamowane w telewizji. Wszakże, na opakowania suszu ziołowego nie znajdziemy frazesów typu „5 kg w miesiąc” itd. Wielu ludzi karmi się tego typu obietnicami bez pokrycia. Rzeczywistość jednak bardzo szybko weryfikuje specyfików reklamowanych w telewizji. Jeśli nie chcesz przeżyć zawodu – sięgnij po zieloną herbatę.