Nie lekceważ chrapania! Jakie konsekwencje niesie chrapanie i jak się go pozbyć?

Chrapanie to poważna dolegliwość, którą wiele osób lekceważy. Społeczeństwo błędnie uważa, że problem kończy się na akustycznym zjawisku. Nic bardziej mylnego! Przyczyny chrapania mogą skutkować wieloma innymi dolegliwościami.

Przykładem takowej dolegliwości jest chociażby bezdech senny, czyli nic innego jak epizodyczne przerwy w oddychaniu. Takowych przerw w trakcie snu trwającego 6-8 godzin może być nawet kilkaset, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Może skutkować:

  • Silnymi bólami głowy
  • Problemami z koncentracją
  • Zaburzeniami erekcji
  • Zawałem serca
  • Udarem mózgu

Z tego też względu, lekceważenie chrapania to ogromny błąd, który może nieść tragiczne wręcz konsekwencje zdrowotne.

Chrapanie – przyczyny występowania

Chrapanie to przypadłość do której występowania przyczynia się wiele przeróżnych czynników. Najpoważniejszym zaburzeniem kształtującym chrapanie jest nic innego jak patologia w budowie górnych dróg oddechowych. Zwykle problem tego typu objawia się już w wieku dziecięcym. Zaburzenia diagnozowane są w budowie: języka, migdałów, podniebienia oraz przegrody nosowej.

Chrapanie może być również efektem prowadzenia niezdrowego trybu życia, a konkretniej:

  • Niewłaściwej diety
  • Braku aktywności fizycznej
  • Palenia papierosów
  • Picia alkoholu bezpośrednio przed snem
  • Małego komfortu snu

Chrapanie – jak leczyć?

Na całe szczęście chrapanie to dolegliwość, która podlega leczeniu. Wyeliminować je można poprzez radykalną zmianę trybu życiu na zdrowsze lub – jeśli zachodzi taka potrzeba interwencję lekarską.

Należy zauważyć, że w przypadku diagnozy zaburzeń w budowie górnych dróg oddechowych konieczna jest interwencja chirurgiczna. Zabiegi są proste i często polegają na wycince elementu lub korekcie położenia.

Ponadto, w leczeniu chrapania stosuje się specjalne urządzenia monitorujące i kształtujące ciśnienie przepływu powietrza oraz środki farmakologiczne.

Od niedawna, zastosowanie znajdują również leki na chrapanie w formie suplementów diet, takie jak chociażby Snoran Plus – naturalna kompozycja składników w formie wygodnych tabletek.

Snoran Plus to naturalny suplement diety na chrapanie. Cieszy się on naprawdę dobrymi opiniami i recenzjami, co zostało zauważone przez naszych redaktorów. Postanowiliśmy zebrać opinie na temat tego środka w jednym miejscu i ułatwić Państwu decyzję. Zapraszamy do lektury.

Princes88, forum Wizaż.pl
Chrapiąca kobieta to prawdziwe piekło. Mój narzeczony wielokrotnie zwracał mi uwagę na to jak głośna bywam w czasie snu. Zastosowałam ten osławiony Snoran Plus i jak się okazało – całkiem dobrze zrobiłam. Po pierwszym miesiącu stosowania efekty były mizerne, ale drugie opakowanie pozwoliło całkowicie pozbyć się problemu.

Janq78, forum Stylistka.pl
Chrapanie to poważny problem. Ja bym nie lekceważył. Osobiście kupiłem Snoran Plus i faktycznie to działa! Może nie tak szybko, bo potrzebowałem trzech miesięcy by pozbyć się problemu, ale naprawdę działa. Stąd też, polecam – całkiem wygodne rozwiązanie.

Karol1977, portal Opineo.pl
Rzeczywiście Snoran Plus to naprawdę niewiarygodnie silny suplement diety. Ja poprawę zauważyłem po kilku dniach od stosowania. Po miesiącu nie było śladu, a efekt utrzymuje się już dobre kilka miesięcy, dlatego polecam.

Rosomak66, forum Senior.pl
Mój staż chrapania to dobre naście lat. Ale to już za mną. Rzecz w tym, że pomogły mi nie środki przepisane od lekarza, a suplement od „cioci zza granicy”. Kupiłem Snoran Plus przez Internet… sprawa banalna, ale to naprawdę zadziałało. 150 kilka złotych, ale warto. Miesiąc stosowania i po problemie.

Jaziu77, forum PoMesku.org.pl
Spróbuj SnoranPlus – efekty widoczne po tygodniu. Sam chrapałem jak głupi. Słychać mnie było w sąsiednim pokoju jeśli nie u sąsiadów, ale ten suplement mi pomógł. Nie kosztuje mało, ale jak za gwarancję skuteczności – warto zapłacić. Wcześniej wydałem znacznie więcej na inne, nieskuteczne preparaty.