Jak usunąć zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki to zjawisko, które szczególnie niepożądane jest przez kobiety. Wszak, to właśnie Panie uchodzą za płeć, dla których uroda jest szczególnie ważna. Szczególnie „degradujący” wpływ na urodę mają zmarszczki znajdujące się w okolicach oczu.

Jak zapobiegać występowaniu zmarszczek pod oczami?

Oczywistym jest to, że profilaktyka jest łatwiejsza, aniżeli późniejsze usuwanie zmarszczek. Dlatego też, zachęcamy do zadbania urodę wcześniej, zanim pojawią się jakiekolwiek zmiany.

Właściwa pielęgnacja

Przede wszystkim musisz zadbać o to, by skóra wokół oczu była stale pielęgnowana. Musisz korzystać z kosmetyków zarówno na noc, jak i w dzień. Zdecydowanie największym błędem popełnianym przez kobiety jest brak demakijażu na noc. Uniemożliwia to oddychanie skórze i doprowadza do znaczącego pogorszenia się jej kondycji.

Odżywianie skóry

Stosowanie specjalnych kremów na dzień i na noc to absolutna konieczność. Warto zadbać o to, by tego typu środki wzbogacane były kolagenem, elastyną oraz kwasem hialuronowym – substancjami odpowiedzialnymi za gibkość oraz elastyczność skóry.

Ograniczenie czynników zewnętrznych mających degradujący wpływ na skórę

Mowa tutaj chociażby o słońcu/solarium. Nadmierne opalanie doprowadza do niszczenia skóry na całej twarzy, a w szczególności wokół oczu. Ponadto, negatywne piętno odciska również suche powietrze oraz pyłki traw.

Jak usunąć zmarszczki wokół oczu?

O ile pielęgnacja nie jest zbyt absorbująca, o tyle proces usuwania zmarszczek już tak. Przede wszystkim należy zadbać o:

  • Zmianę nawyków żywieniowych – spożywanie kompleksów witaminowych oraz produktów wzmacniających włókna kolagenowe.
  • Stosowanie kremów przeciw-zmarszczkowych – wzbogacanych kolagenem, kwasem hialuronowym, witaminą C, elastyną.
  • Zabiegi medycyny estetycznej – rozwiązanie kosztowne, ale gwarantujące skuteczność na najwyższym poziomie.

Pamiętaj – łatwiej zapobiegać, niż leczyć. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację już dziś i powiedz „nie” zmarszczkom zanim jeszcze pojawią się na Twojej skórze.

Mikrodermabrazja na zmarszczki i nie tylko – czy warto?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny o charakterze pielęgnacyjnym. Polega on na ścieraniu wartstw naskórka w celu poprawy kondycji skóry, usunięcia rozmaitych defektów i zmian.

Opinie na temat mikrodermabrazji

Karolina, 29 lat, Puck

Generalnie – jestem zachwycona. Od wieku nastoletniego borykałam się z trądzikiem. Kiedy już go wyleczyłam pozostawił po sobie niewielkie „bruzdy” i blizny. Na całe szczęście – mikrodermabrazja okazała się skuteczna. Wystarczyły dwa zabiegu (w odstępach dwumiesięcznych) by całkowicie pozbyć się tej nieszczęsnej dolegliwości. Uff, mam to już za sobą.

Jacek, 33 lata, Warszawa

Jestem kulturystą. Niestety, zbyt szybkie przyrosty masy mięśniowej okazały się nie tyle co sukcesem, co klapą. Obok naprawdę dobrze wyglądających mięśni pojawiły się rozstępy. Smarowałem kremami, stosowałem rozmaite domowe sposoby – bez skutecznie. Pomogły mi dopiero zabiegi mikrodermabrazji (ścieranie naskórka). Po rozstępach nie ma śladu… nie sądziłem, że można je całkowicie usunąć.

Karolina, 22 lata, Siemianowice Śląskie

Moja opinia na temat mikrodermabrazji? Zabieg nie był bolesny. Towarzyszył mi lekki dyskomfort bo ścieranie naskórka miało miejsce na twarzy, ale to w pełni do przeżycia. Efektywność? Na najwyższym poziomie. Usuwałam tą metodą trądzik i… muszę powiedzieć, że nie ma po nim śladu. Naprawdę sądzę, że to niezwykła zdobycz medycyny estetycznej. To naprawdę działa.

Kacper, 36 lat, Lubliniec

Od trzech lat jestem osobą szczupłą. Uporałem się nawet z zalegającą skórą (niegdyś ważyłem 65 kilogramów więcej), ale… problemem były rozstępy. Tutaj nie wystarczyła silna wola, dieta czy trening. Kosmetyki okazały się nieskuteczne. Dopiero po skorzystaniu z zabiegu dermabrazji skóra wróciła do optymalnej kondycji, a uwierzcie zmian na brzuchu i plecach było mnóstwo. Gdyby nie fakt, że zabieg nie należy do najtańszych, to odświeżyłbym w ten sposób skórę na całym ciele.

Podziel się z nami swoją opinią.

Korzystałaś/eś z zabiegu mikrodermabrazji? Koniecznie podziel się z nami swoją opinią. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.