Jak szybko schudnąć 30 kg? Co zrobić, aby pozbyć się otyłości?

Otyłość bardzo często nazywana jest chorobą XXI wieku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu skala problemu była znacznie mniejsza. Dziś z nadwagą boryka się dwa razy więcej osób, aniżeli miało to miejsce przed trzema dekadami. Wzrost jest naprawdę zauważalny.

Co gorsze – choroba ta doprowadza do śmierci niespełna 3 miliony osób każdego roku. Wynik jest zatrważający, a ta statystyka cały czas rośnie.

Jak schudnąć 30 kg?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które borykają się z nadwagą i nie wiedzą jak rozpocząć odchudzanie – świetnie trafiłaś. Przygotowaliśmy artykuł, którego celem jest pomoc osobom, których nadwaga jest wyraźna.

Dieta – radykalne zmiany

O ile w przypadku nadwagi wynoszącej kilka kilogramów nie trzeba stosować radykalnych rozwiązań, całkowicie ograniczających naszą swobodę odżywiania, o tyle w przypadku tak znaczącej nadwagi jest to konieczne.

Przede wszystkim dieta osoby z otyłością powinna być obfita w:

  • węglowodany złożone
  • pełnowartościowe białka
  • zdrowe tłuszcze
  • wodę

Wszelkiego rodzaju wysokokaloryczne, przetworzone produkty powinny zostać wykluczone z diety. Należy zapomnieć o słodyczach, słodkich sokach i fast-foodach. Dieta powinna być zdrowa, a jej bilans odpowiedni dla danego przypadku. Dlatego też, w tak zaawansowanej otyłości najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem.

Ćwiczenia – progresywne obciążenie

Osoby z tak dużą nadwagą zazwyczaj dostarczają organizmowi zbyt małą dawkę ruchu, a ich ciało jest nieprzyzwyczajone do zbyt dużego wysiłku. Dlatego też, należy plan treningowy powinien być dostosowany do możliwości danego organizmu. Każdy kolejny trening powinien być bardziej obciążony, aż do momentu gdy ilość spalanych kalorii osiągnie założony cel.

Plan treningowy powinien składać się z 3-5 sesji tygodniowo o długości minimum 60 minut. Sugerowanymi działaniami na początek są marsze wraz z elementami truchtu, szybkiego biegu i strechingu.

O ile w przypadku diety koniecznym wydaje się zaciągnięcie rady specjalisty, o tyle w przypadku treningu, plan ćwiczeń można ułożyć w pojedynkę.

Suplementacja – wsparcie dla odchudzania

Czy wiesz, że trudy odchudzania podejmuje niemal 40% Polaków? Biegamy, chodzimy na siłownię, stosujemy rozmaite diety i korzystamy z suplementów diet. Te ostatnie budzą najwięcej wątpliwości.

Wiele osób po prostu nie wierzy w ich skuteczność, a co za tym idzie – ma negatywne zdanie na temat ich stosowania. Czy słusznie? Czy suplementy diety zasługują na miano „nieskutecznych”?

Suplement suplementowi nierówny!

Sprowadzanie wszystkich tabletek na odchudzanie do tej samej grupy jest niemądre. Wszakże, środki te różnią się składem i substancjami aktywnymi, odpowiedzialnymi za procesy redukcyjne.

Badania dowodzą, że niektóre środki faktycznie są skuteczne. Co prawda, trudno spodziewać się, że dwie kapsułki na dzień pozwolą nam chudnąć po 5 kilogramów tygodniowo, ale z całą pewnością ich stosowanie odciśnie jakieś piętno na naszej sylwetce.

Uzupełnienie, a nie podstawa odchudzania.

Wiele osób zraziło się do suplementów diety dlatego, że oczekiwało „cudów”. Błędne jest bowiem założenie, że suplementy same w sobie okażą się rozwiązaniem naszych problemów z nadwagą.

Nie istnieją środki, które zastąpią dietę czy trening. Chyba, że mowa o tasiemczych kapsułkach, które są niebezpieczne i niezdrowe.

Pisząc jednak o suplementach diet, mamy na uwadze preparaty niezagrażające zdrowiu i niewywołujące reakcji niepożądanych. Takowe, mogą być skuteczne tylko i wyłącznie jako asysta dla diety i treningu.

Ile można schudnąć stosując suplementy diet?

Stosowanie suplementów diet w każdym z przypadków może przynieść inne rezultaty. Zależne są one bowiem od kilku czynników:

  1. Zastosowanego preparatu (polecamy: Acai Berry Extreme, Green Barley Plus i Garcinię Cambogia)
  2. Indywidualnych uwarunkowań (kondycji organizmu, składu oraz budowy ciała)
  3. Zastosowanej diety
  4. Realizowanej aktywności fizycznej

Nie mniej jednak, według szacunków – najlepsze preparaty potrafią zwiększyć efektywność procesów odchudzających o nawet 30-40%.