Jak schudnąć w 5 dni? Czy to możliwe? Przepis na szybkie odchudzanie.

Choć wielu może wydawać się to nierealne – odchudzanie w 5 dni jest możliwe. Przy odpowiednim zaangażowaniu i dyscyplinie można osiągnąć zaskakująco dobre rezultaty.

Jak schudnać w 5 dni?

Odchudzanie określane jest jako długotrwałe, wymagające i niełatwe. Jak zatem uporać się z problemem w ciągu pięciu dób? Oczywistym jest, że nie każdą nadwagę da się zniwelować w ciągu tak krótkiego czasu.

Przez pięć dni można znacząco poprawić swoją sylwetkę, ale niewiele będzie miało to wspólnego z faktycznym spaleniem tkanki tłuszczowej. Uzyskamy optyczny efekt poprawy, ale tkanka tłuszczowa utrzyma się na podobnym poziomie.

Wybór diety

Odchudzanie w ciągu tak krótkiego czasu jest specyficzne. Powinniśmy wybrać dietę, której bilans kaloryczny jest znacząco obniżony (np. 1000Kcal). Pragniemy jednak zauważyć, że diety głodówkowe mogą nieść za sobą osłabienie organizmu i inne skutki uboczne, dlatego też nie jesteśmy zwolennikami takich rozwiązań.

Wybór treningu

Przez okres pięciu dni bardzo trudno zmusić organizm do mocnych zmian. Dlatego też alternatywą dla treningu powinna być sauna, która pozwoli wylać z nas wiele potu.

Dodatkowo, sugerujemy realizację ćwiczeń ogólnorozwojowych, takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. W ten sposób nasze ciało zostanie pozytywnie odświeżone, co poprawi jego ogólną kondycję. Należy mieć na uwadze, że treningi powinny trwać minimum kilkadziesiąt minut i być dla nas prawdziwym wyzwaniem.

5 dni, a co dalej?

Warto pamiętać, że pięciodniowy cykl odchudzania przebiega zupełnie inaczej. O ile przez pięć dób wytrzymamy z głodówkami i treningiem na najwyższych obrotach, o tyle w przypadku kilkumiesięcznych zmagań – nie ma takiej fizycznej możliwości.

Po pięciu dniach ostrych zmagań sugerujemy przejść na zbilansowaną dietę (z niewielkim ujemnym bilansem kalorycznym) i realizować plan treningowy (3-4 dni treningowe). Przy odpowiednim doborze ćwiczeń i posiłków istnieje możliwość faktycznego spalania tkanki tłuszczowej w ilości równej około 1-2kg miesięcznie.

Motywacja, a odchudzanie

Eksperci są zgodni – większość osób rezygnuje ze swoich planów już w drugim tygodniu odchudzania. Wszystko to uwarunkowane jest brakiem motywacji. Ekscytacja wygasa, a co za tym idzie – brakuje nam pomysłu, sił i chęci na dalsze wypełnianie postanowień.

Na całe szczęście, liczne badania teoretyków i lekarzy dowiodły, że nad własną motywacją można zapanować. Niestety, nie wystarczy połknąć „cudownego” suplementu diety. To proces znacznie bardziej złożony.

 1. Czy masz swój cel?
  Każdy stawia przed sobą różne cele, ale niektóre z nich są mało precyzyjne. Jeśli chcesz schudnąć musisz dokładnie określić – jaka waga docelowa będzie wystarczająca i w jakim czasie chcesz to osiągnąć.
  Przykład: Schudnę 15 kilogramów w ciągu 6 miesięcy, począwszy od dnia. 1.01.2018.
 2. Czy zaplanowałeś/aś już swój kolejny dzień?
  Udowodniono, że podejście zadaniowe do odchudzanie wydłuża naszą motywację i chęć do działania. Sporządź konkretny plan dnia, a zobaczysz, że będzie po prostu łatwiej.
  Przykład: 6.00 – I posiłek, suplementacja, 9.00 – II posiłek, 13.00 – III posiłek, 16.00 – IV posiłek, 17.30 – bieganie, 20.00 – V posiłek.
  Pamiętaj jednak, by za „posiłek I, II, III, IV, V” wpisać danie, które dnia następnego przyrządzisz i zjesz. Im bardziej będziesz precyzyjny, tym lepiej.
 3. Zapomnij o codziennym wchodzeniu na wagę!
  Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest codzienne monitorowanie postępów. To może działać demotywująco. Wszak, niekiedy wahania wagi mogą być na tyle małe (a nawet zerowe), że poczujemy, iż nie ma to większego sensu.
  Pomiarów dokonywać należy 1-2 razy w ciągu całego miesiąca.

Pamiętaj: powodzenie odchudzania nie jest zależne tylko do diety, czy treningu. Ważne jest również Twoje nastawienie.