Jak przyśpieszyć metabolizm? Sposoby i najlepsze suplementy diety

W obecnych czasach nadwaga to problem, który dotyka około 50% społeczeństwa na całym świecie. Co więcej – liczba osób otyłych cały czas rośnie, co jest bardzo niepokojące.

Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób podejmuje trudy odchudzania, tudzież redukcji zbędnych kilogramów. Jednym z ważnych procesów o które należy zadbać jest metabolizm. Poprawa tempa przemiany materii gwarantuje nam szybsze wydalanie zbędnego materiału oraz pozbywanie się złogów tłuszczu zalegających w jelitach.

Jak poprawić tempo metabolizmu – zasady

Aby tempo metabolizmu wzrosło, musisz zastosować się do pięciu zasad. Jeśli chcesz, by efektywność przemiany materii wzrosła – nie możesz pominąć żadnej z nich.

  1. Stałe pory posiłków Absolutnie kluczowe dla naszego układu trawiennego jest to, aby pracował on systematycznie. Dlatego też, każdy dietetyk zaleca podawanie posiłków o stałych porach. Dzięki temu, nasz organizm będzie mógł skutecznie zarządzać dostarczonym materiałem.
  1. Duża ilość wody Rola wody w procesie trawiennym jest bardzo duża. Jej minimalne spożycie powinno oscylować w granicach dwóch-trzech litrów dziennie. Za jej sprawą nie tyle co przyśpieszymy, a ułatwimy trawienie.
  2. Regularna aktywność fizyczna Ruch wpływa na pracę i wydajność niemalże każdego układu wewnętrznego, także pokarmowego. Regularne ćwiczenia aerobowe doprowadzają do poprawy wydolności narządów wewnętrznych i poprawiają tempo przemiany materii.
  3. Sen Regeneracja organizmu jest ważna nie tylko w kontekście naszego samopoczucia. Istotna jest również dla pracy naszego organizmu, w tym układu trawiennego. Na regenerację całkowitą potrzebujemy minimum 6-8 godzin snu.
  4. Suplementy diet Rola suplementacji w diecie jest coraz większa. Zła jakość pożywienia zmusza nas do korzystania z rozmaitych środków. Aby przyśpieszyć procesy trawienne zaleca się stosowanie preparatów bazujących na: błonniku lub kwasie chlorogenowych – substancja wspomagających pracę układu pokarmowego.

Pamiętaj – zmiany wprowadzaj stopniowo i powoli. Zbyt szybka metamorfoza może skutkować reakcją obronną organizmu – biegunkami, złym samopoczuciem oraz wymiotami.

Bardzo ważną role w procesach przyśpieszania metabolizmu pełnią suplementy diet. Stosowanie środków tego typu pozwala zwiększyć skuteczność jadłospisu oraz treningu.

Ogromny wybór suplementów na odchudzanie

W drogeriach, aptekach i Internecie znaleźć można setki różnych produktów wspomagających odchudzanie. Który wybrać? Jaki preparat jest najskuteczniejszy?

Odpowiedź na powyższe pytania nigdy nie jest łatwa. Nie mniej jednak, sugerując się opiniami, recenzjami i rankingami można dojść do wniosku, że jednym liderów wśród tego typu preparatów jest zielony jęczmień.

Rekomendujemy: ZIELONY JĘCZMIEŃ

Zielony jęczmień to środek dostępny w proszkach lub tabletkach. Zmikronizowany młody jęczmień to przede wszystkim bogactwo błonnika, który odpowiedzialny jest za szereg funkcji w układzie jelitowo-trawiennym.

Zielony jęczmień cechuje niezwykle wysoka skuteczność w walce z odchudzaniem, co zostało potwierdzone wieloma, niezależnymi badaniami. Co niezwykle istotne – stosowanie tego produktu jest w pełni bezpieczne i nie niesie za sobą, absolutnie żadnych skutków ubocznych. Zielony jęczmień nie skutkuje efektem „jojo”. Nie powoduje również dyskomfortu. W sposób naturalny ogranicza apetyt i przyśpiesza metabolizm.

Zielony jęczmień to suplement diety, który jest niezwykle wygodny w stosowaniu. Wystarczy połknąć 1-2 tabletki dziennie i gotowe. Oczywiście pod warunkiem, że stosujemy odpowiednia dietę i trening. Wszak, suplementy same z siebie nie działają w takim stopniu jak mogłoby się to nam wydawać.

Efekty stosowania zielonego jęczmienia mogą być bardzo różne. Nie mniej jednak, zwykle można liczyć na poprawę efektywności diety o około 10-20%. Biorąc pod uwagę inne środki – jest to wynik, który plasuje zielony jęczmień w ścisłej czołówce.

Więcej o zielonym jęczmieniu przeczytasz w recenzji Green Barley Plus. Dowiedz się czy ten suplement diety faktycznie jest skuteczny i jak działa na odchudzanie.