Folisin – czy to najlepsze tabletki na łysienie mężczyzn: skład, opinie i efekty stosowania

Folisin to suplement diety na wypadanie włosów dla mężczyzn, który od niedawna dostępny jest na polskim rynku. Produkt ten bardzo szybko zyskał spore grono swoich zwolenników. Przez wielu określany jest mianem prawdziwego antidotum na każdy typ łysienia. Czy faktycznie tabletki Folisin są tak skuteczne? Czy ten suplement działa?

Wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się blisko 40% Polaków. Skala tego zjawiska jest ogromna. Nadmierna utrata włosów może być uwarunkowana wieloma, różnymi czynnikami – co niestety nie ułatwia leczenia. Dlatego też, medycyna cały czas poszukuje rozwiązania, które cechowałaby uniwersalność i wysoka skuteczność.

Dzisiaj „pod lupę” pragniemy wziąć tabletki Folisin. Zainteresowanie typ produktem nie jest dziełem przypadku. Skłoniła nas do tego pozytywna recenzja Folisinu przygotowana przez ekspertów z ZadbaneWlosy.pl.

Czym jest Folisin i jak działa?

Folisin to suplement diety, który od niedawna dostępny jest także w Polsce. To wieloskładnikowe tabletki, o których mówi się, że stanowią odpowiedź na lwią część problemów z włosami – w tym łysienie.

Jak przekonuje producent preparatu, Folisin działa kompleksowo: zahamowuje wypadanie włosów, stymuluje wzrost nowych (tzw. baby hair), odżywia włosy i skórę głowy. Biorąc ten opis pod uwagę, nasuwa się pytanie: czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?

Oczywiście, zapewnienia producenta nie muszą iść w parze z rzeczywistym działaniem. Dlatego też, postanowiliśmy dokładnie zweryfikować skład produktu, przyjrzeć się jego opiniom oraz relacji ceny do jakości. Zapraszamy do szczegółowej lektury!

Skład tabletek Folisin. Co kryją w sobie kapsułki?

To, co rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, to fakt, iż producent postawił na wiele składników. Jak przekonuje – ma to pozwolić na działanie wielotorowe i radzenie sobie z łysieniem, niezależnie od przyczyn jego występowania.

Skład tabletek Folisin został tak opracowany by zarówno eliminować wypadanie włosów, jak i sprzyjać wzrostowi nowych włosów.

Z redaktorskiego obowiązku publikujemy pełen skład suplementu:

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej (Serenoa repens) [25% kwasów tłuszczowych]; ekstrakt z pestek dyni (Cucurbita pepo) [20% beta sitosteroli]; lecytyna sojowa [20% kwasu fosfatydowego] – PhosphaMax; otoczka kapsułki – hydroksypropylometyloceluloza; ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego (Pisum sativum) – AnaGain™ Nu; mieszanina tokotrienoli i tokoferoli z olejowca gwinejskiego (Elaeis guineensis) – EVNolMax™; ekstrakt z owoców papryki rocznej (Capsicum annuum L.) [10% kapsaicyny]; cytrynian cynku; mieszanka ekstraktu ryżowego; beta-karoten (witamina A); L-selenometionina – Selenium SeLECT®; glukonian miedzi(II); barwiące ekstrakty roślinne (spirulina, koncentrat soku jabłkowego); ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.) [95% piperyny] – BioPerine®; D-biotyna (biotyna).

Robi wrażenie? Nic dziwnego. Ilość składników aktywnych jest znacznie wyższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku innych produktów w tej kategorii.

Opinie o tabletkach Folisin. Co mówią o nich inni?

Opinie o tabletkach Folisin z reguły są pozytywne. Oczywiście, zdarzają się słowa krytyczne, ale – najczęściej nie dotyczą skuteczności preparatu, a jego ceny i/lub dostępności.

Na uwagę zasługuje fakt, że konsumenci zauważają, że suplement działa już po kilku dniach. Co prawda, odbudowa włosów (ponowny wzrost w miejscach wyłysień) wymaga zazwyczaj dłuższej suplementacji (nawet do 6 miesięcy) aczkolwiek – gra z całą pewnością jest warta świeczki.

Relacja cena-jakość, czyli czy warto kupić Folisin?

Osoby, które borykają się utratą włosów, są w stanie zapłacić każdą cenę za skuteczne rozwiązanie na wypadanie włosów. Część z nich decyduje się na drogie zabiegi: przeszczepy, mezoterapie i inne oferowane w gabinetach medycyny estetycznej.

Folisin – rzecz jasna – jest znacznie tańszy, aniżeli wyżej wspomniane metody. Za 1 opakowanie suplementu (zapas na miesiąc stosowania) musimy zapłacić 219,00 złotych, co biorąc pod uwagę efektywność preparatu jest jak najbardziej atrakcyjną ofertą.

Odpowiedź na pytanie: „czy warto kupić Folisin?”, może brzmieć tylko w jeden sposób: „tak, warto!”.