Depilacja laserowa, brazylijska czy depilator mechaniczny? Czym depilować miejsca intymne?

W dzisiejszych czasach czymś całkowicie normalnym i powszechnym jest depilacja okolic bikini. Gładka, delikatna, pozbawiona skóra włosów jest bowiem uważana za atrakcyjną.

Jak depilować okolice intymne?

Depilację można przeprowadzić kilkoma metodami. W tym artykule przedstawiamy trzy najpopularniejsze metody. Dwie z nich można przeprowadzić w zaciszu domowy, jedną – tylko w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to prawdziwa „królowa” jeśli chodzi o zabiegi usuwania zbędnego owłosienia. Wynika to z faktu, iż jej efekty są najtrwalsze. Wszak, po serii zabiegów wzrost włosów może być zahamowany nawet na okres kilku lat. To niesamowicie wygodne, ale i kosztowne rozwiązanie.

Depilację laserową przeprowadza się na włosach o długości minimum 5 mm. Istotna jest również ich barwa – muszą być ciemne. Ze względu na technologię uszkodzania mieszka włosowego, włosy jasne (rude, blond, siwe) nie są poddawane takim zabiegom.

Depilacja brazylijska

Właściwa nazwa depilacji brazylijskiej to „brazilian waxing”. Termin ten jest wynikiem faktu, iż pierwszy zabieg depilacji brazylijskiej został przeprowadzano w salonie kosmetycznym brazylijskich sióstr.

Depilacja brazylijska polega na nałożeniu substancji na miejsce poddawanej depilacji (ciepły wosk lub pasta cukrowa), która musi zastygnąć. W momencie utwardzenia, kosmetyczka zrywa płat wosku lub pasty cukrowej w przeciwnym kierunku do rosnącego włosa.

Golenie włosów

Golenie włosów

Najpopularniejszym, a zarazem najmniej trwałym zabiegiem usuwania zbędnego owłosienia jest golenie przy wykorzystaniu maszynki. Wynika to z faktu, iż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i można go przeprowadzić szybko i sprawnie.

Największą wadą takowego rozwiązania jest przede wszystkim brak trwałości. Aby cieszyć się gładką, delikatną skórą trzeba zabieg powtarzać minimum dwa razy w tygodniu. Inne formy depilacji gwarantują zdecydowanie trwalsze rezultaty.

Którą metodę depilacji okolic intymnych wybrać?

Depilacja okolic intymnych to zabieg, który przeprowadzamy z uwagi na estetykę i higienę naszego ciała. Z reguły – robimy to regularnie, choć – niekiedy (w szczególności gdy nie jesteśmy w stałym związku) – zdarza nam się o tym zapomnieć.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, która z przedstawionych powyżej metod jest najlepsza. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. 

Pod względem trwałości zabiegu, zdecydowanie najkorzystniej zrealizować depilację laserową, Natomiast należy zdać sobie sprawę, że jest to metoda zdecydowanie najdroższa, nie na każdą kieszeń.

Czy muszę depilować bikini?

Rzecz jasna, depilacja bikini nie jest obowiązkiem. Nie mniej – w dzisiejszych czasach, brak wydepilowanych okolic intymnych u kobiety uchodzi za mało atrakcyjny.

Co więcej, uważa się, że brak depilacji moze powodować problemy higieniczne. W związku z powyższym, depilacja okolic intymnych jest jak najbardziej wskazana, ale nie zawsze konieczna.