Czystek w ciąży. Czy można pić i jak stosować?

Stosowanie czystka niesie za sobą mnóstwo korzyści. Czy mogą być one także wykorzystane w przypadku ciąży? Czy czystek można pić w ciąży?

Czystek (Cistus) to popularne zioło, którego zastosowanie jest bardzo szerokie. Jest niezwykle efektywnym środkiem, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wielu układów i narządów wewnętrznych.

Czy można pić czystek w ciąży?

Dieta kobiety ciężarnej powinna być zbilansowana, pełnowartościowa i wzbogacana minerałami oraz witaminami. Lekarze zalecają również stosowanie suplementów diet w celu eliminowania defektów wywoływanych przez zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Czy do tego grona tych suplementów można zaliczyć czystek?

Czystek nie tylko można, ale i powinno się pić w czasie ciąży. Mnogość właściwości sprzyja prawidłowej pracy narządów wewnętrznych i poprawia samopoczucie.

Właściwości czystka, a ciąża

W czasie ciąży, w organizmie kobiety dochodzi do licznych zmian. Pojawia się wiele charakterystycznych defektów, których eliminacja bywa naprawdę kłopotliwa. Sporą część z nich można wyeliminować stosując ekstrakt z czystka.

Infekcje pęcherza moczowego – w ciąży zachodzi podwyższone ryzyko wystąpienia infekcji pęcherza. Jest to wynikiem nadmiernego rozciągania się mięśni gładkich za co bezpośrednio odpowiedzialna jest relaksyna. Stosowanie czystka działa oczyszczająco, co pozwala załagodzić zmiany lub im zapobiec.

Bakteryjne zapalenie pochwy – w czasie ciąży często dochodzi do pojawienia się charakterystycznego zapachu i mlecznych upławów w okolicach pochwy, co jest związane z osłabieniem naturalnej flory bakteryjnej. Napar z czystka doskonale sprawdza się w roli płynu do higieny intymnej. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.

Drożdżyca pochwy – ciąża doprowadza do zmiany pH pochwy z kwaśnego na zasadowe. Takie warunki są doskonałe do rozwoju bakterii należących do grupy drożdżaków. Czystek działa jak probiotyk – wspomaga naturalną florę bakteryjną i działa przeciwgrzybiczo.

Hemoroidy – niezwykle nieprzyjemna przypadłość bardzo często diagnozowana jest u przyszłych mam. Doprowadza do tego powiększenie macicy, która powoduje ucisk na naczynia krwionośne jamy brzusznej. To z kolei tworzy spore utrudnienia w odpływie krwi z dolnej części ciała. Zastosowanie czystka wspomaga pracę całego układu krwionośnego i przyśpiesza metabolizm.

Więcej o właściwościach czystka przeczytają Państwo w tym artykule.

Czystek nie wykazuje żadnych skutków ubocznych

Zastosowanie czystka możliwe jest dzięki temu, iż preparat ten nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Picie herbaty z czystka nie niesie absolutnie żadnych niekorzystnych zmian w organizmie.

Oczywiście, należy mieć na uwadze, że ciąża to niezwykle specyficzny okres dla organizmu kobiety. Dlatego też, w każdym przypadku warto przed zastosowaniem czystka skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym.

Czystek w okresie karmienia

Czystek jak najbardziej można stosować także w okresie karmienia. Pozwala on bowiem wzmocnić osłabiony organizm po ciąży i zapobiec infekcjom. Co więcej, czystek rekomendowany jest bardzo często także dla dzieci. Według wielu ekspertów, jego podawanie jest możliwe już od trzeciego miesiąca życia.

Czystek – opinie kobiet w ciąży i karmiących

Wielu rodziców chwali sobie czystek i uznaje go za panaceum na wszelkie możliwe dolegliwości. Zachęcamy do zapoznania się z ich opiniami.

W naszym domu czystek stosowany jest odkąd pamiętam. Nie przerwałam suplementacji na okres ciąży, bo nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. W końcu nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Ciąża bez jakichkolwiek komplikacji. Dodatkowo, podaję mojej córeczce Czystek odkąd skończyła pół roku. Efekty? Brak jakichkolwiek infekcji, przeziębień czy grypy. Dlatego ten preparat zawsze będzie miał moją rekomendację – jest świetny.

Ela, 24 lata – mama dwuletniej Oli

Wiele można przeczytać o czystku i jego „super” właściwościach. W zasadzie, to trudno mi się nie zgodzić. Osobiście stosowałam go w ciąży, bo mój lekarz nie miał nic przeciwko temu. A u młodego, podawanie czystka zaczęliśmy po skończeniu roku, bo sporo chorował w pierwszych 12 miesiącach swojego życia. Teraz infekcje jakby ustały – mam nadzieję, że pozbyliśmy się ich raz na zawsze.

Kasia, 31 lat – mama 1,5 rocznego Kacpra

Czystek polecił mi mój lekarz, jako uzupełnienie diety w czasie ciąży. Stosowałam od drugiego miesiąca. Codziennie jeden kubek i generalnie – efekty bardzo fajne. Nadal stosuję w czasie karmienia. Marcinkowi jeszcze nie podaję, bo lekarz stwierdził, że najwcześniej od trzeciego miesiąca. W każdym razie – ja z czystego serca polecam. Zero jakichkolwiek skutków ubocznych, a korzyści naprawdę sporo. Polecam trochę o tym poczytać.

Paulina, 27 lat – mama trzymiesięcznego Marcina