Czystek na oczyszczenie organizmu – czy warto?

Czystek na oczyszczenie organizmu. Czy warto?

W wyniku nieprawidłowych nawyków żywieniowych oraz siedzącego trybu życia można nie tylko zwiększyć poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, ale także zanieczyścić organizm.

Tzw. detoks (oczyszczanie organizmu z toksyn) należy realizować regularnie. W przeciwnym wypadku, narządy wewnętrzne mogą pracować znacznie mniej wydajnie, czego konsekwencją będą różnego rodzaju problemy (z powstawaniem nowotworów na czele).

Detoks – jak często?

Informacji na temat częstotliwości detoksu powinniśmy zasięgnąć bezpośrednio u lekarza pierwszego kontaktu. Najlepiej zrobić to w oparciu o wyniki podstawowych badań (krew, kał, mocz). Wszak, każdy człowiek jest inny.

Nie mniej jednak, „ogólnikowe” poradniki sugerują detoksykację realizować minimum 2-3 razy w ciągu jednego roku. Naszym zdaniem detoks zdecydowanie lepiej przeprowadzać na bieżąco – korzystając z suplementów diet.

Czystek, czyli jak oczyścić i nie dopuścić do zanieczyszczania organizmu?

Jeśli pragniesz mieć stałą kontrolę nad toksynami trafiającymi do organizmu powinieneś/powinnaś sięgnąć po czystek. Dobroczynne właściwości tej rośliny to zasługa ogromnej ilość polifenoli (kilkukrotnie więcej aniżeli w zielonej herbacie).

Czystek pozwala wyeliminować metale ciężkie z organizmu (działa moczopędnie i usprawnia pracę nerek) oraz pozbyć się złogów tłuszczu i toksyn gromadzących się w jelitach (usprawnia metabolizm, przyśpiesza perystaltykę jelit).

To rzecz jasna nie jedyne rozwiązanie. Podobnie zadziała spirulina, chlorella i kilka innych tzw. superfood.

Czystek – jak stosować?

Czystek to suplement diety, który występuje w dwóch formach:

  • Tabletki z wyciągiem z czystka
  • Napar z czystka

Oba rozwiązania są jak najbardziej skuteczne. Nie ma przeciwwskazań do stosowania żadnego z opcji (czystek nie powoduje absolutnie żadnych reakcji niepożądanych).

W przypadku tabletek – należy zastosować się do zaleceń producenta (różne dawki). Z kolei jeśli o herbatę/napar to w tym przypadku najefektywniejszą dawką będą 2-3 kubki dziennie (po 200ml każdy).

Czystek – nie tylko na detoks organizmu

Przedstawiając czystek warto zwrócić uwagę, że jets to rozwiązanie, które ma znacznie szerszy wpływ na zdrowie i kondycję organizmu. Roślina ta sprawdzi się nie tylko jako wspomagacz naturalnych procesów detoksykacyjnych.

Właściwości czystka są powszechnie znane. Sporo osób wykorzystuje susz ziołowy tej rośliny w celu:

  • zwiększenia odporności organizmu
  • eliminacji problemów skórnych
  • wybielenia zębów
  • łagodzenia stanów zapalnych

Wartym odnotowania jest fakt, iż właściwości czystka wykorzystywane są od setek lat. Dzisiaj, gdy medycyna jest nieco bardziej rozwinięta, czystek nie cieszy się tak dużą popularnością. Warto jednak wiedzieć, że jego skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami.

Czy warto stosować Czystek?

Co do tego czy warto stosować czystek – nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Czystek to roślina o ogromnym potencjale. Jej wpływ na zdrowie organizmu jest ogromny, dlatego też – niezależnie czy po prostu pragniemy wzmocnić organizm, czy też oczyścić go z toksyn – zawsze warto sięgnąć po czystek.