Co zrobić, aby powiększyć i ujędrnić swój biust?

Jednym z najważniejszych elementów kobiecej urody jest bez wątpienia biust. Wielkość, jędrność oraz kształt piersi jest niezwykle istotny dla kobiet. Nie dziwi zatem to, że Panie bardzo często postanawiają ingerować w ten element swojej urody.

Jak powiększyć i ujędrnić biust?

W dzisiejszych czasach, proces ujędrniania, powiększania i modelowania biustu jest możliwy praktycznie „od ręki”. W gabinetach medycyny estetycznej można dowolnie modelować swoje piersi. W ofercie znajdują się między innymi takie zabiegi jak: wszczepienie implantów piersiowych, lipomodeling, powiększanie kwasem hialuronowym.

IMPLANTY PIERSIOWE

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest zabieg wszczepiania implantów piersiowych. To rozwiązanie najbardziej inwazyjne, ale przy tym najtrwalsze i dające największe możliwości. W praktyce oznacza to, że pacjentka może dowolnie określić kształt oraz wielkość „nowych piersi”.

Zabieg ten realizowany jest w znieczuleniu całkowitym, a okres rekonwalescencji wynosi zwykle kilka tygodni. Po tym czasie można się cieszyć pełnym efektem.

LIPOMODELING

Lipomodeling to zabieg powiększania biustu własną tkanką tłuszczową. Innymi słowy – tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona bezpośrednio do biustu, co pozwala zwiększyć jego wielkość. Zabieg ten pozwala uzyskiwać bardzo naturalne efekty, co niezaprzeczalnie stanowi jego największą zaletę.

Lipomodeling składa się z dwóch części: liposukcji (zabieg odsysania tłuszczu) i aplikacji odwirowanego materiału. Efektywność zabiegu jest bardzo różna i zależy od poziomu przyswajalności uzyskanego materiału.

KWAS HIALURONOWY

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to zdecydowanie najmniej inwazyjny zabieg. Jego efektywność jest bardzo wysoka. Niestety, problemem okazuje się trwałość, która zwykle wynosi 2-3 miesiące.

Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi zaledwie kilka dni. Rozwiązanie te jest w pełni bezpieczne – nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. Wszak, kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Dlatego też, jej aplikacja nie niesie za sobą ryzyka.

Czy zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną to jedyny wybór?

Co do skuteczności zabiegów powiększania biustu przy wykorzystaniu implantów, własnej tkanki tłuszczowej czy kwasu hialuronowego – nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Są to zabiegi gwarantujące określone efekty, przez co – dla wielu kobiet jest to jedyny słuszny wybór.

Warto jednak mieć świadomość, że bezustanny rozwój medycyny skutkuje poznaniem wielu metod alternatywnych – z reguły tańszych, bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych. O czym konkretnie mowa?

MASAŻ UJĘDRNIAJĄCY BIUST

Masaż ujędrniający piersi to sposób, o którym można powiedzieć, że łączy profilaktykę zdrowotną (pomaga rozpoznać zmiany na piersiach o właściwym czasie) z walką o piękne piersi. Co prawda nie jest to metoda, która gwarantuje natychmiastowe efekty, natomiast – regularna realizacja masażu skutkuje znaczne podniesienie (uniesienie) biustu i optyczną poprawę jego rozmiaru. Miseczka nie ulega zmianie.

DIETA NA DUŻY BIUST

Co jeść, aby poszło w piersi, a nie pupę i brzuch? Odpowiedź na to pytanie jest więcej, niż trudna. Wynika to z faktu, iż – w chwili obecnej brakuje rzetelnych badań, które wskazywałyby produkty zwiększające tylko i wyłącznie poziom tkanki tłuszczowej w okolicach piersi.

Należy mieć świadomość, że z reguły tkanka tłuszczowa rośnie równomiernie, dlatego też – zwiększenie biustu wiąże się również z niepożądanymi defektami w postaci – większy ud, brzucha czy pośladków.

SUPLEMENTY DIETY NA POWIĘKSZENIE PIERSI

Absolutnym hitem jeśli chodzi o powiększanie piersi jest stosowanie suplementów diety – naturalnych preparatów o sprawdzonej, bardzo wysokiej skuteczności. Coraz więcej oferowanych środków gwarantuje efekt w postaci powiększenia biustu o 1-2 rozmiary.

Warto przy tym zauważyć, że kurację wewnętrzną (tabletki, proszki, płyny) warto wspomagać środkami zewnętrznymi (kremy, maści, żele). W chwili obecnej na rynku dostępna jest kompleksowa formuła – ProBreast Plus – składająca się z kremu oraz tabletek. Zbiera doskonałe opinie i recenzje, a przy tym nie kosztuje zbyt wiele.